вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий