пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic wyraźnie nie uwydatni linii trawy czy tez kwietnika jak niskie żywe sztachety.

Nadzwyczaj duże, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby zacienia pobliskie domy oraz ulice. Żeby stworzyć taki plot rośliny sadzimy naokoło granic posesji. Jeżeli mamy dużo miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo rodzi orzechy. Gdy wolimy ażeby nasze żywe ogrodzenie było niezwykle postawne zaś zarazem wąskie to w cieniu wolno je uformować z limaku pospolitego, grabu powszechnego ewentualnie klonu. Pamiętajmy natomiast, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich obcinanie może być bardzo utrudnione.

Nic dobrze nie podkreśli krawędzi trawy bądź kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rabaty często nie mogą satysfakcjonująco wzrastać w wskazanych terenach, małe krzewy umieją utrzymać kwieciste bogactwo w wyznaczonym miejscu lub osłonią gołe place ziemi. Poprawnie uformowany mały żywopłot już sam zresztą wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ploty nadaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Na wiosnę tylko ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w mrocznych zaułkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na przetwory.

Niewysokie lub strzeliste zielone ogrodzenia można otrzymać z krzewów iglastych.

Niestety, drzewa z tej grupy często są znacznie bardziej kosztowne aniżeli odmiany liściaste. Z nich najlepiej akceptuje cień cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, toż jego klasę Cis jest dozwolone zostawić sam jeden.Będzie migiem rósł tudzież uchroni kolumnowy zarys.

Jeśliby wasz zakątek jest nader ciemny, należałoby aby zielony częstokół rozświetlić kolorowymi skazami. Poniektóre spośród cienioznośnych klasów maja odmiany o jasnych ewentualnie pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr stereotypowy Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w największym stopniu widome w słońcu, toż nawet w śladzie liście ostają wcale jasne, prawie ze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий